Неділя, 19.05.2024, 05:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Каленіченко Ірина Василівна

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 112
Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

«Підсилювачі» оперативної пам'яті дітей

«Підсилювачі» оперативної пам'яті дітей

Основні положення: Робоча/оперативна пам'ять пов'язана зі здатністю оперувати інформацією, що зберігається в короткочасній пам'яті. Діти використовують оперативну пам'ять, щоб учитись і дотримуватися вказівок. «Підсилювачі» оперативної пам'яті можна ввести в життя дитини на щоденній основі.

     Вашій дитині важко запам'ятовувати вказівки, інструкції та математичні правила? Вона часто забуває, про що хотіла сказати? Якщо це так, у дитини можуть бути проблеми з оперативною пам'яттю. Робоча пам'ять (вона ж оперативна) пов'язана з управлінням інформацією, яка зберігається в короткочасній пам'яті, тобто мається на увазі здатність «тримати в голові» невеликі фрагменти інформації, необхідні для сьогочасної розумової діяльності. У процесі навчання діти безпосередньо використовують можливості своєї оперативної пам'яті. Ви можете допомогти своїй дитині покращити здатність запам'ятовувати, якщо будете активно використовувати певні «підсилювачі» оперативної пам'яті у своєму повсякденному житті.

Далі пропонуються ігри та завдання, розроблені спеціально з цією метою.

1. Учіть дитину навичок візуалізації (образного уявлення). Попросіть дитину створити уявну картину того, що вона щойно прочитала або почула. Наприклад, якщо ви сказали їй накрити стіл для п'яти осіб, нехай вона в деталях уявить, як у результаті повинен виглядати цей стіл. Потім нехай дитина відобразить це у своєму малюнку. Коли вона навчиться добре візуалізувати, подумки уявляти образи, то зможе просто детально описувати вам ці зображення, і малювати їх уже не буде необхідності.

2. Попросіть дитину навчити вас. Уміння пояснювати, даючи послідовні інструкції, включає в себе осмислення інформації та її образне уявлення. Якщо дитина набуває певної нової навички, наприклад, як вести м'яч у футболі, попросіть її навчити вас цього.

3. Пропонуйте ігри, що розвивають зорову пам'ять. Відкрийте сторінку журналу й попросіть дитину за одну хвилину обвести олівцем усі прийменники «в» і «на». Крім цього, в автомобілі (або в громадському транспорті) грайте в гру, коли кожний з вас читає букви й цифри на номерному знаку зустрічних машин, а потім по пам'яті відтворює їх, але вже у зворотному порядку.

4. Грайте в карткові ігри. Прості карткові ігри здатні покращити оперативну пам'ять двома способами. По-перше, вашій дитині необхідно тримати в голові правила гри, а по-друге, вона повинна запам'ятовувати свої карти й ті, якими зіграли інші гравці.

5. Придумуйте ігри на категорії. Коли слова й думки укладаються в певні категорії, їх легше запам'ятовувати. Гра, в якій ви називаєте всіх тварин, яких тільки можете пригадати, зрештою здатна привести до ігор з більш складними поняттями. Наприклад, ви можете попросити дитину назвати якомога більше синонімів до слова «додавання» (наприклад, «разом», «усього», «загалом» і «плюс»).

6. Збільшуйте кількість інструкцій. Якщо ви структуруєте речення таким чином: «Я хочу, щоб ти зробив три речі...», це може допомогти вашій дитині зберегти в пам'яті всі перераховані завдання. Ви можете так робити і з іншою інформацією, наприклад, зі списком покупок («Ми повинні купити ці п'ять речей...»).

7. Зв'язуйте емоції з інформацією. Обробка інформації великою кількістю різних способів може допомогти дитині ефективно утримувати її в пам'яті. Допомагайте їй залучати емоції й почуття до того, що вона намагається запам'ятати. Наприклад, якщо вона вивчає історію будівництва пірамід у Стародавньому Єгипті, попросіть її подумати про те, як це – під палючим сонцем підійматися на вершину однієї з них і при цьому тягнути за собою важку кам'яну брилу.

8. Допомагайте дитині встановлювати взаємозв'язки. Взаємозв'язки – це зв'язки між предметами, фактами. Пошук шляхів зв'язку між тим, що дитина намагається запам'ятати, і тим, що вона вже знає, допоможе їй вивчити новий матеріал. Наприклад, покажіть, що таблиця множення «на два» – це те ж саме, що й подвоєння однієї цифри, наприклад, 4 × 2 = 8 і 4 + 4 = 8. Ігри на покращення пам'яті – це лише деякі способи, за допомогою яких ви можете розвивати навички виконавчих функцій головного мозку вашої дитини. Шукайте більше порад експертів на основі конкретних потреб вашої дитини. Основні тези: Навчання дитини способів візуалізації думок допомагає покращувати її робочу (оперативну) пам'ять. Ігрова діяльність, така як карткові ігри та ігри в асоціації, також може допомогти розвитку оперативної пам'яті. Зв'язок інформації з емоціями і тим, що ваша дитина вже знає, може допомогти їй краще запам'ятовувати матеріал.



Джерело: http://childdevelop.com.ua/articles/develop/718/
Категорія: Мої статті | Додав: rmovm (01.12.2015) | Автор: Каленіченко І.В. E W
Переглядів: 550 | Коментарі: 12 | Теги: Психологія виховання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук